OFFICIAL SELLER The best Soviet technologies for modern watch design

x

Exluzivny servis iba pre Vás

Prodloužená doba vrácení

Autorizovaný a oficiální prodej

Doručení zdarma

O značce

VOSTOK EUROPE

Historie značky Vostok Europe sahá až do období druhé světové války, do období před sovětskou ,, perestrojky ".
Hodinky se ze začátku vyráběly pro armádních důstojníků za odměnu, který bojovali v druhé světové válce. Tato firma i přes nepříznivé podmínky dokázala uspokojit náročné představy Sovětského svazu s produkcí milion mechanických hodinek ročně. Na základě tohoto se rozrostla a musela zaměstnat až 4000 zaměstnanců. Výroba byla rozdělena na dva celky. Jeden celek byly hodinky pro domácí lidi. Hodinky, které byly levnější a méně kvalitní. Druhý celek byly hodinky exportovány do zahraničí a které se lišily od ostatních hlavně kvalitou a přesností.
Hodinky se vyrábějí v litevském městě Vilniusu. Firma vyrábí hodinky většinou s automatickým strojkem, ale do hodinek používají i quartzové / baterkové strojky.
Nejdříve Vostok Europe čerpal design z let 60. a 70., v době kdy byl Sovětský svaz průkopníkem vesmírného výzkumu a vědy. Modelové řady značky Vostok Europe jsou pojmenovány významným událostem:

 • Arktika - věnované druhému ruskému hladinové plavidlu - ledoborec
 • Anchara - věnované nejrychlejší ponorce na světě K-162
 • Expedition North Pole - věnovány po první sovětské plovoucí stanici na světě Severní pól-1
 • Ekranoplán - věnovaný ekranoplánu KM - stroj na pomezi letadla a lodě
 • Gaz-14 Limouzine - věnované slavné prezidentské limuzíně Gaz-14 Čajka
 • Lunkhod 2- pojmenovaná po měsíčním přístroji
 • Mriya - věnované největšímu nákladnímu letadlu na světě - AN-225 Mriya
 • N1 Rocket - věnované největší vesmírné lodi
 • Jurgis Kairys - věnovaná leteckému akrobatů
 • Almaz Space Station - modelová řada roku 2015 věnovaná první vesmírné stanici Almaz
 • Benediktas Vanagas - hodinky jsou věnovány automobilovému závodníkovi Benediktus Vanagasovi, který protéká na světoznámých závodech Rally Dakar


Zcela nová modelová řada Almaz Space Station bude v prodeji již v průběhu roku 2015. Každá modelová řada vyjadřuje skutečný příběh.
Pánské hodinky Vostok Europe se vyznačují svým mohutným tvarem, ať už velkým ciferníkem nebo svojí tloušťkou, která dosahuje u některých modelů až 15 mm. V nabídce najdete různé hodinky různého tvaru, velikosti, barvy, typu náramku nebo řemínku, zda s funkcemi nebo bez funkcí. Samozřejmě v nabídce této světové značky máte na výběr hodinky s baterkové strojkem nebo s automatickým strojkem.
Výrobci si dávají záležet na výrobě hodinek, proto do hodinek používají ty nejkvalitnější strojky, jako jsou například NH35A / NH25, OS22, 6S30 / 6S21, ISA SWISS 9516, SEIKO NE88.
Dámské hodinky Vostok Europe jsou jen v jedné modelové řadě a to v N1 Rocket. Při dámských modelech můžeme vidět ciferník, který je osazen drahokamy. Tyto dámské hodinky jsou vhodné jako módní doplněk do společnosti.


Ruské luxusní hodinky jsou známé svou kvalitou po celém světě. Hodinky jsou výjimečné hlavně svou originalitou, kvalitou, technickým zpracováním, elegancí a designem. Design hodinek Vostok Europe je jedinečný

- Srpen 2003 bylo dosaženo dohody mezi společností Vilnius kolizemi company a Chystopol Watch Factory Vostok o založení nové modelové řadě.
- Duben 2004 byla představena první série Vostok Europe na výstavě Baselworld. Kolekce se skládala z 5 modelů včetně modelu K3 Submarine.
- Květen 2004 začala výroba strojků 2426 a 2432. První zásilky, které byly poslány do Německa, Polska, Řecka a USA
- Únor 2005 se Vostok Europe stává oficiálním časoměřičem závodu Murmansk-Vladivostok race
- do roku 2007 se počet zemí, kde byly Vostok Europe prodávány vzrostl na 30
- V roce 2009 byla založena spolupráce mezi Vostok Europe a Swiss Comano mbmicrotec. Výsledkem této spolupráce byl první model Vostok Europe s osvetlením tritia
- Rok 2010 - vyrobena modelová řada Anchara 2010 pro potápěče
- Leden 2012 byly hodinky Anchara úspěšně testovány v terénu v soutěži Rallye Dakar
- V červenci 2012 byly hodinky N1 Rocket Tritium testovány v nejhlubší jeskyni na světě - Krubera-Voronov - jeskyně je hluboká více než 2 km.

Zajímavé videa Vostok Europe si můžete prohlédnout zde..

AVIATOR

Výroba hodinek Aviator začala počátkem 20. století, kdy letci zaznamenali potíže s kapesními hodinkami. Je totiž třeba, aby letci drželi obě ruce na ovládacích prvcích. To vedlo k vytvoření unikátních hodinek na zápěstí pro letce.

Značka pochází z Ruska, v zemi, která je historicky známá svými leteckými výkony. Značku Aviator vytvořili na bázi budování hodinek pro letce, ale postupně začali vyrábět hodinky i pro jiné nejnáročnější povolání. Od roku 2000 hodinky slouží pro různá povolání, například: záchranářům, vojákům, námořníkům nebo milovníkům letecké dopravy. Každá modelová řada byla odzkoušena nejlepšími letci z celého světa.

Pro leteckých akrobatů byla přesnost nejdůležitější, z důvodu skupinových manévrů. V roce 2008 se značka Aviator stala oficiální značkou ruské akrobatické skupiny strže.

Od roku 2011 jsou hodinky vyvinuté a vyráběné ve švýcarském kantonu Jura. Lokalita výroby byla přesunuta do Švýcarska, aby umožňovala lépe sledovat a budovat spolehlivé hodinky, které splňují přísné standardy. Ve městě Porrentruy probíhá výzkum, vývoj, montáž hodinek Aviator. Zkušení a profesionální hodináři mají za úkol čerpat nápady a návrhy z bohaté historie letectví a vytvořit unikátní kousky s vášní pro letectví.

Do nabídky značky Aviator patří tyto modelové řady:

 • Airacobra- Airacobra byla jedním z nejlepších bojovníků své doby. Měla mimořádně účinné schopnosti na pozemní útoky. Od začátku druhé světové války byly letadla klíčové. Tak jak byly letadla klíčové, byl čas nezbytný, proto bylo každé letadlo vybaveno hodinkami.
 • Bristol -věnované britskému bojovému letadlu Bristol. Dvoumístné letadlo, které je jedním z nejznámějších letadel, které bylo spolehlivé a velmi užitečné na bojové útoky
 • Douglas - věnované osobnímu letadlo, které dokázalo odvézt až 32 pasažérů. V roce 1960 zakoupili toto letadlo i Československé aerolinie.
 • Propeller - v překladu znamená vrtule. Vrtule, které jsou při výrobě letadel velmi oblíbené iv současnosti.
 • Proesional - modelová řada věnovaná profesionálním pilotem. Hodinky jsou mohutnější a to z důvodu, aby bylo pro piloty snadnější nastavení času a spuštění stopek
 • MIG-35 - nejmodernější stíhací ruské letadlo, určené na vybudování nadvlády ve vzduchu
 • Mig-29 - nadzvuková stíhačka sovětské výroby. Stíhačka MIG-29 tvoří základ letectví i vzdušných sil České republiky
 • Mig-25
 • Mig-21

Historie Aviator vzdává hold historii letectví.

Originální hodinky Aviator z rozhodnutí samotného výrobce mohou být prodávány výhradně přes eshop vostokwatches. Není možné zakoupit tuto značku v jiném internetovém obchodě.